Bivar Inc. PLP1-100-D
Part No.:
PLP1-100-D
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
PLP1-100-D.pdf
Description:
LIGHT PIPE PNL 3MM DIFF 0.100"
Shipping
PLP1-100-D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
PLP1
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Color:
White Diffused
Configuration:
Single
Type:
Rigid
Mounting Type:
Panel Mount, Press Fit, Rear
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
3mm