Bourns Inc. PLN071-ER20A05S
Part No.:
PLN071-ER20A05S
Datasheet:
PLN071-ER20A05S.pdf
Description:
TRANSF PLANAR 71W 5V OUT
Shipping
PLN071-ER20A05S Specifications
Voltage - Primary:
36 ~ 72V
Voltage - Auxiliary:
12V @ 30mA
Inductance @ Frequency:
18µH @ 100kHz
Frequency:
200kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.886" L x 0.827" W (22.50mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)