MEAN WELL USA Inc. PLM-40E-700
Part No.:
PLM-40E-700
Datasheet:
PLM-40E-700.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 29-57V 700MA
Shipping
PLM-40E-700 Specifications
Series:
PLM-40E (40W)
Voltage - Input (Min):
180VAC
Voltage - Input (Max):
295VAC
Voltage - Output:
29 ~ 57V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
39 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 40°C
Efficiency:
87%
Size / Dimension:
6.89" L x 1.65" W x 0.94" H (175.0mm x 42.0mm x 24.0mm)