MEAN WELL USA Inc. PLM-40-500
Part No.:
PLM-40-500
Datasheet:
PLM-40-500.pdf
Description:
LED DRVR CC AC/DC 40-80V 500MA
Shipping
PLM-40-500 Specifications
Series:
PLM-40 (40W)
Voltage - Input (Min):
110VAC
Voltage - Input (Max):
295VAC
Voltage - Output:
40 ~ 80V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP30
Operating Temperature:
-30°C ~ 40°C
Efficiency:
88%
Size / Dimension:
6.89" L x 1.65" W x 0.94" H (175.0mm x 42.0mm x 24.0mm)