Murata Electronics PLH10AS7003R6P2B
Part No.:
PLH10AS7003R6P2B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
PLH10AS7003R6P2B.pdf
Description:
CMC 3.6A 2LN TH
Shipping
PLH10AS7003R6P2B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Package/Case:
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
3.6A
Voltage Rating - DC:
30mOhm
Voltage Rating - AC:
300V
Operating Temperature:
Ratings:
-25°C ~ 60°C