Adam Tech PLF-11A1-10A-Q
Part No.:
PLF-11A1-10A-Q
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
PLF-11A1-10A-Q.pdf
Description:
LINE FLTR 115/250VAC 10A PANEL
Shipping
PLF-11A1-10A-Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Adam Tech
Series:
PLF
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
115V, 250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
10 A
Frequency - Operating:
50 ~ 60Hz
Applications:
Approval Agency:
cURus
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Panel Mount
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
300µH