CUI Inc. PLDS100-B-277DB
Part No.:
PLDS100-B-277DB
Datasheet:
PLDS100-B-277DB.pdf
Shipping
PLDS100-B-277DB Specifications
Series:
PLDS100 (100W)
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
13 ~ 24V
Current - Output (Max):
4.17A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
DALI
Ratings:
IP65
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
89%
Size / Dimension:
7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)