CUI Inc. PLDS100-B-277A
Part No.:
PLDS100-B-277A
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
PLDS100-B-277A.pdf
Description:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Shipping
PLDS100-B-277A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PLDS100 (100W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current, Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
13 ~ 24V
Current - Output (Max):
4.17A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
89%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)