CUI Inc. PLDS100-A-277A
Part No.:
PLDS100-A-277A
Datasheet:
PLDS100-A-277A.pdf
Shipping
PLDS100-A-277A Specifications
Series:
PLDS100 (100W)
Type:
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
6.5 ~ 12V
Current - Output (Max):
8.34A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
88%
Size / Dimension:
7.87" L x 1.58" W x 1.10" H (200.0mm x 40.0mm x 28.0mm)