CUI Inc. PLDA60-1666-277AR
Part No.:
PLDA60-1666-277AR
Datasheet:
PLDA60-1666-277AR.pdf
Shipping
PLDA60-1666-277AR Specifications
Series:
PLDA60 (60W)
Type:
Constant Current
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
9 ~ 36V
Current - Output (Max):
1.666A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
85%
Size / Dimension:
10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)