CUI Inc. PLDA60-1250-277DA
Part No.:
PLDA60-1250-277DA
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
PLDA60-1250-277DA.pdf
Description:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Shipping
PLDA60-1250-277DA Specifications
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PLDA60 (60W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
9 ~ 48V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
60 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
DALI
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Efficiency:
86%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)