Powerland Technology, Inc. PLD020-1SCF51TS-700
Part No.:
PLD020-1SCF51TS-700
Manufacturer:
Powerland Technology, Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
PLD020-1SCF51TS-700.pdf
Description:
20 WATT LED DRIVER
Shipping
PLD020-1SCF51TS-700 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Powerland Technology, Inc.
Series:
PLD020 (20W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
305VAC
Voltage - Output:
14 ~ 28V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
ELV, Triac
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP64
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C
Efficiency:
84%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
3.74" L x 1.57" W x 0.98" H (95.0mm x 40.0mm x 25.0mm)