Cosel USA, Inc. PLA300F-12
Part No.:
PLA300F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PLA300F-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Shipping
PLA300F-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PLA (300W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
25 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
300W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)