Cosel USA, Inc. PLA150F-36
Part No.:
PLA150F-36
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PLA150F-36.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 36V
Shipping
PLA150F-36 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PLA (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.2 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.08" L x 1.61" W x 3.82" H (129.0mm x 40.9mm x 97.0mm)