Amphenol Technical Products International PL283Y-30X-BP-2
Part No.:
PL283Y-30X-BP-2
Manufacturer:
Amphenol Technical Products International
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
PL283Y-30X-BP-2.pdf
Description:
POWERLOK 10MM G2 3POS BLIND 90D
Shipping
PL283Y-30X-BP-2 Specifications
Manufacturer:
Series:
PowerLok™
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Male Pin, Power
Number of Positions:
3
Pitch:
1.181" (30.00mm)