iNRCORE, LLC PL10214NLT
Part No.:
PL10214NLT
Manufacturer:
iNRCORE, LLC
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
PL10214NLT.pdf
Description:
POWER
Shipping
PL10214NLT Specifications
Manufacturer:
iNRCORE, LLC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Applications:
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
1750V
Inductance @ Frequency:
Frequency:
200 ~ 700kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.160" L x 1.000" W (29.46mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.402" (10.20mm)
Footprint:
1.161" L x 1.051" W (29.50mm x 26.70mm)