Amphenol Technical Products International PL082X-300-10D8
Part No.:
PL082X-300-10D8
Manufacturer:
Amphenol Technical Products International
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
PL082X-300-10D8.pdf
Description:
10MM POWERLOK 2 WAY RECEPTACLE D
Shipping
PL082X-300-10D8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PowerLok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket, Power
Number of Positions:
2
Pitch:
1.181" (30.00mm)