TE Connectivity AMP Connectors PL-027008-2.5-9
Part No.:
PL-027008-2.5-9
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Package:
Datasheet:
PL-027008-2.5-9.pdf
Description:
PL-027008-2.5-9
Shipping
PL-027008-2.5-9 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Die Cut
Printer Name:
Applications:
Device Marker
Color - Background:
White
Length:
0.315" (8.00mm)
Width:
1.063" (27.00mm)