Hammond Manufacturing PKS3364A115N4SS
Part No.:
PKS3364A115N4SS
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
PKS3364A115N4SS.pdf
Description:
Tools/Equipment/Hardware
Shipping
PKS3364A115N4SS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
PKS4X
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
A/C Unit, 12200 BTU
Size / Dimension:
16.04" L x 11.97" W x 35.30" H (407.4mm x 304.0mm x 896.6mm)