Shiu Li Technology Co., Ltd. PK700-320-320-1.0
Part No.:
PK700-320-320-1.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
PK700-320-320-1.0.pdf
Description:
THERM PAD 320X320MM GRAY
Shipping
PK700-320-320-1.0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
PK700
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
320.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.0394" (1.000mm)
Material:
Silicone
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
7.0W/m-K