Shiu Li Technology Co., Ltd. PK605-160-160-4.0
Part No.:
PK605-160-160-4.0
Datasheet:
PK605-160-160-4.0.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM RED
Shipping
PK605-160-160-4.0 Specifications
Packaging:
Bag
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.157" (4.00mm)
Material:
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity:
6.0W/m-K