Shiu Li Technology Co., Ltd. PK504-160-160-4.5
Part No.:
PK504-160-160-4.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
PK504-160-160-4.5.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM GRAY
Shipping
PK504-160-160-4.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
PK504
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.177" (4.50mm)
Material:
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K