Shiu Li Technology Co., Ltd. PK404-160-160-0.5
Part No.:
PK404-160-160-0.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
PK404-160-160-0.5.pdf
Description:
THERM PAD 160MMX160MM BLUE
Shipping
PK404-160-160-0.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
PK404
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.0200" (0.508mm)
Material:
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Blue
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
4.0W/m-K