Mallory Sonalert Products Inc. PK-20A25PQ
Part No.:
PK-20A25PQ
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
PK-20A25PQ.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 12V 23MM TH
Shipping
PK-20A25PQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Series:
PK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
3 ~ 24V
Frequency:
2.5kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
95dB @ 12V, 30cm
Current - Supply:
25mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Approval Agency:
Ratings:
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
0.906" Dia (23.00mm)