Cosel USA, Inc. PJA600F-12
Part No.:
PJA600F-12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PJA600F-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Shipping
PJA600F-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PJA (600W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
50 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
600W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.46" L x 4.72" W x 2.40" H (214.9mm x 119.9mm x 61.0mm)