Delta Electronics PJ-5V15WBNA
Part No.:
PJ-5V15WBNA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PJ-5V15WBNA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Shipping
PJ-5V15WBNA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
PJ (15W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame, Conformal Coated
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
15W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.44" L x 1.97" W x 0.87" H (87.5mm x 50.0mm x 22.0mm)