ERP Power, LLC PHB30W-0700-42
Part No.:
PHB30W-0700-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
PHB30W-0700-42.pdf
Description:
PROGRAMMABLE CC LED DRIVER
Shipping
PHB30W-0700-42 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ERP Power, LLC
Series:
PHB30 (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
28 ~ 42V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
29 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog, ELV, Triac
Features:
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
90°C
Efficiency:
90%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
4.07" L x 1.03" W x 0.94" H (103.4mm x 26.2mm x 23.9mm)