MACOM Technology Solutions PHA4000-1
Part No.:
PHA4000-1
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PHA4000-1.pdf
Description:
RF ANT 215MHZ MODULE SMD
Shipping
PHA4000-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
215MHz
Frequency Range:
30MHz ~ 400MHz
Antenna Type:
Module
Number of Bands:
1
VSWR:
3
Return Loss:
Gain:
28dB
Power - Max:
13 W
Features:
Termination:
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.500" (12.70mm)