t-Global Technology PH3N-50.8-12.7-0.07-1A
Part No.:
PH3N-50.8-12.7-0.07-1A
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
PH3N-50.8-12.7-0.07-1A.pdf
Description:
PH3N NANO 50.8X12.70X0.07MM
Shipping
PH3N-50.8-12.7-0.07-1A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
PH3n
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Heat Spreader
Package Cooled:
Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment Method:
Adhesive
Shape:
Rectangular
Length:
2.000" (50.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)
Diameter:
Fin Height:
0.003" (0.07mm)