Bel Power Solutions PFC375-1028FMG
Part No.:
PFC375-1028FMG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PFC375-1028FMG.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 375W
Shipping
PFC375-1028FMG Specifications
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
PFC375 (375W)
Packaging:
Bulk
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
28V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
13.4 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
2.6 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)