ITG Electronics, Inc. PFC212138A-102K
Part No.:
PFC212138A-102K
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
PFC212138A-102K.pdf
Description:
XFMR 1000UH TH
Shipping
PFC212138A-102K Specifications
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Series:
PFC212138A
Packaging:
Tray
Type:
Applications:
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
Inductance @ Frequency:
1000µH @ 10kHz
Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Grade:
Qualification:
Size / Dimension:
2.106" L x 2.106" W (53.50mm x 53.50mm)
Height - Seated (Max):
1.378" (35.00mm)