Hammond Manufacturing PF65000T3RBK230
Part No.:
PF65000T3RBK230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
PF65000T3RBK230.pdf
Description:
Tools/Equipment/Hardware
Shipping
PF65000T3RBK230 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
3RFF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
Fan, AC, Square, 297 CFM
Size / Dimension:
12.62" L x 12.62" W x 6.18" H (320.5mm x 320.5mm x 157.0mm)