Hammond Manufacturing PF43000T3RLG24
Part No.:
PF43000T3RLG24
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
PF43000T3RLG24.pdf
Description:
Tools/Equipment/Hardware
Shipping
PF43000T3RLG24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
3RFF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Fan
Voltage - Input:
24VDC
Specifications:
Fan, DC, Square, 155 CFM
Size / Dimension:
9.92" L x 9.92" W x 4.06" H (252.0mm x 252.0mm x 103.0mm)