Pasternack PEWAN051-15ELSF
Part No.:
PEWAN051-15ELSF
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PEWAN051-15ELSF.pdf
Description:
WR51 GAIN HRN 15-22GHZ 15DBI
Shipping
PEWAN051-15ELSF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
18.5GHz
Frequency Range:
15GHz ~ 22GHz
Antenna Type:
Horn
Number of Bands:
1
VSWR:
1.3
Return Loss:
Gain:
15dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 305mm, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
Termination:
SMA Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Waveguide Mount
Height (Max):
0.994" (25.25mm)