TT Electronics/Power Partners Inc. PEAMD250-14
Part No.:
PEAMD250-14
Datasheet:
PEAMD250-14.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Shipping
PEAMD250-14 Specifications
Series:
PEAMD250 (250W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
10.41A
Power (Watts):
250 W
No Load Power Consumption:
210mW
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
47" (1.20m)
Size / Dimension:
7.20" L x 3.30" W x 1.80" H (182.9mm x 83.8mm x 45.7mm)