TT Electronics/Power Partners Inc. PEAMD150-13
Part No.:
PEAMD150-13
Datasheet:
PEAMD150-13.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W
Shipping
PEAMD150-13 Specifications
Series:
PEAMD150 (150W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
10A
Power (Watts):
150 W
No Load Power Consumption:
210mW
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension:
7.05" L x 2.56" W x 1.57" H (179.0mm x 65.0mm x 40.0mm)