TT Electronics/Power Partners Inc. PEAD310-18
Part No.:
PEAD310-18
Datasheet:
PEAD310-18.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 310W
Shipping
PEAD310-18 Specifications
Series:
PEAD310 (310W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
6.45A
Power (Watts):
310 W
No Load Power Consumption:
500mW
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
47" (1.20m)
Size / Dimension:
7.80" L x 4.00" W x 2.00" H (198.1mm x 101.6mm x 50.8mm)