Pasternack PE51SE1004
Part No.:
PE51SE1004
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PE51SE1004.pdf
Description:
698-960/1710-2700 MHZ 65 DEGREE
Shipping
PE51SE1004 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Bluetooth, Cellular, WiFi
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
829MHz, 2.205GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:
Panel
Number of Bands:
2
VSWR:
1.9
Return Loss:
Gain:
10dBi, 10dBi
Power - Max:
100 W
Features:
Termination:
N Type Female (2)
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
17.500" (444.50mm)