Pasternack PE15A8006
Part No.:
PE15A8006
Datasheet:
PE15A8006.pdf
Description:
6 GHz to 12 GHz, Gain Block Ampl
Shipping
PE15A8006 Specifications
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
12dB
Noise Figure:
2.3dB
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
80mA