Pasternack PE15A5108F
Part No.:
PE15A5108F
Package:
Module
Datasheet:
PE15A5108F.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Shipping
PE15A5108F Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
26.5GHz ~ 40GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
42dB
Noise Figure:
6.8dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
400mA