Pasternack PE15A5108
Part No.:
PE15A5108
Package:
Module
Datasheet:
PE15A5108.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Shipping
PE15A5108 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
26.5GHz ~ 40GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
45dB
Noise Figure:
7dB
RF Type:
SATCOM
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
400mA