Pasternack PE15A5106
Part No.:
PE15A5106
Datasheet:
PE15A5106.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Shipping
PE15A5106 Specifications
Frequency:
2GHz ~ 18GHz
P1dB:
22dBm
Gain:
39dB
Noise Figure:
5.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
550mA