Pasternack PE15A5101
Part No.:
PE15A5101
Datasheet:
PE15A5101.pdf
Description:
Temperature Compensated Low Nois
Shipping
PE15A5101 Specifications
Frequency:
500MHz ~ 4GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
4dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
12V ~ 15V
Current - Supply:
350mA