Pasternack PE15A5055
Part No.:
PE15A5055
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
PE15A5055.pdf
Description:
47 dB Gain, 50 Watt Psat, 1.5 MH
Shipping
PE15A5055 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Frequency:
1.5MHz ~ 30MHz
P1dB:
Gain:
47dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
24V ~ 32V
Current - Supply:
5A