Pasternack PE15A4060
Part No.:
PE15A4060
Datasheet:
PE15A4060.pdf
Description:
47 dB Gain, 1 Watt P1dB, 6 GHz t
Shipping
PE15A4060 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
P1dB:
30.5dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
6.5dB
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
12V
Current - Supply:
1.5A