Pasternack PE15A1086
Part No.:
PE15A1086
Datasheet:
PE15A1086.pdf
Description:
2.0 dB NF Low Noise Amplifier, O
Shipping
PE15A1086 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
10MHz ~ 6GHz
P1dB:
23dBm
Gain:
39dB
Noise Figure:
2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
9V ~ 15V
Current - Supply:
240mA