Pasternack PE15A1076
Part No.:
PE15A1076
Package:
Module
Datasheet:
PE15A1076.pdf
Description:
IC RF AMP VSAT 26.5GHZ-40GHZ MOD
Shipping
PE15A1076 Specifications
Package/Case:
Module
Packaging:
Bag
Frequency:
26.5GHz ~ 40GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
45dB
Noise Figure:
3.5dB
RF Type:
VSAT
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
420mA
Test Frequency:
26.5GHz ~ 32GHz