Pasternack PE15A1054
Part No.:
PE15A1054
Datasheet:
PE15A1054.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-1.3GHZ MOD
Shipping
PE15A1054 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
10MHz ~ 1.3GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
35dB
Noise Figure:
1.5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
165mA
Test Frequency:
10MHz ~ 1.3GHz