Pasternack PE15A1053
Part No.:
PE15A1053
Datasheet:
PE15A1053.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 50MHZ-1.2GHZ MOD
Shipping
PE15A1053 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
50MHz ~ 1.2GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
47dB
Noise Figure:
2.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
88mA
Test Frequency:
50MHz ~ 1.2GHz