Pasternack PE15A1052
Part No.:
PE15A1052
Datasheet:
PE15A1052.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-1GHZ MODULE
Shipping
PE15A1052 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
10MHz ~ 1GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
51dB
Noise Figure:
2.2dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
88mA
Test Frequency:
10MHz ~ 1GHz